TUR HAKKINDA

Sınır komşumuz Gürcistan, muhteşem doğası Avrupa kentlerini aratmayan şehirleri ile keşfedilmeyi bekliyor. Üstelik bu ülkeye gitmek için sadece TC Kimlik Kartınızın olması yeterli. Vize derdi yok, pasaporta gerek yok. Gürcistan’da Svaneti bölgesi tam bir doğa cennettir. Kafkas dağlarının Gürcistan sınırlarında Svaneti 5.000 metrelik dağlar ve derin vadilerle izole olmuş bir coğrafyadır. Kafkasların en yüksek 10 zirvesi bu bölgede bulunur. El değmemiş doğası ve korunan tarihi değerleriyle görülmeye değer bu bölge Avrupa’nın en yüksek yerleşim merkezidir. Svaneti’nin genel görünümünü, derin vadilerle birbirinden ayrılan yüksek dağlar oluşturur. Bölgenin büyük bölümü, deniz seviyesinden 1.800 metreden daha yüksektir. Ormanlık alanlarda bölgeye özgü türlere, huş, ladin, köknar, kayın, meşe, gürgen gibi bitkilere rastlanır.

1.Gün: İstanbul - Trabzon

Sabah belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak Sabiha Gökçen veya İstanbul Havaalanına gidiyoruz. Cumartesi gecesi saat 23:00'da Trabzon’da buluşuyor ve Mestia’ya hareket ediyoruz. Bu bölgeye 8 saatlik gece yapacağımız araç yolculuğu ile ulaşacağız. Programımız süresince Svaneti bölgesinin başkenti olan Mestia kasabasında kalacağız. Mestia’da akşamları kasaba merkezinde bulunan yerel kafelerde çok keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Dünyanın pek çok yerinden gelen ziyaretçilerin arasında yerel içeceklerin tadına bakabilir ve yerel müzikler dinleyebilirsiniz.

2.Gün: Trabzon - Mestia

Sarp Sınır Kapısı'nı geçtikten sonra Batum‘a varıyoruz. Kısa bir molanın ardından Mestia’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Kahvaltımızı Mestia’da yapacağız. Otelimize yerleşip dinleniyoruz. Bugün Mestia Kasabası'nı keşfedeceğiz. Kasabada bulunan yerel bir müzeyi gezeceğiz. Yine kasaba içinde bölgedeki evlerin savunma amaçlı yapılmış kulelerinden birisini ziyaret edeceğiz. Bu bölgede 1200’lü yıllardan kalan savunma kuleleri evlerin hemen yanında yükselmektedir. Her evin savunma amaçlı sahip olduğu kuleler, saldırı olduğunda ev halkının içine girerek kendilerini korudukları yapılardır. Akşam yemeğinden önce yerel içeceklerin tadına bakıp mekânları keşfedeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün: Mestia - Chaladi

Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra Chaladi Buzulu'nu görmek için yola çıkıyoruz. Aracımızla ulaştığımız bir noktadan başlayarak çok kuvvetli akan Buzul Deresi boyunca muhteşem bir ormanda yükseleceğiz ve Chaladi Buzulu'na ulaşacağız. Başladığımız noktaya dönecek ve Mestia’ya kadar yürüyüşümüze devam edeceğiz. Chaladi’den dönüşte Mestia’ya gelmeden önce telesiyejlerle ulaşacağımız Hotsvili Seyir Terası'ndan bölgenin muhteşem manzarasını izleyeceğiz. Yürüyüş sonrasında Mestia içinde serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Toplam yürüyüş mesafesi 10 km süre 4 saat.

4.Gün: Becho - Ushba Dağ

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra aracımızla Mestia’dan hareket ediyoruz ve köylerin içinden geçerek Becho Topluluğu ve sonrasında Mazeri Köyü'ne geliyoruz. Buradan aracımızdan ineceğiz ve Ladin, Göknar Ve Huş Ağaçları arasında harika bir ormanda Ushba Dağı eteklerinde yürüyüşümüze başlayacağız. Ushba’nın muhteşem manzarasını izleyerek ilerlediğimiz bir patikada birdenbire karşımıza çıkan muhteşem Shdugra Şelalesi'nin manzarasına inanamayacaksınız. 200 metreden aşağıya kat kat dökülen bu muhteşem şelaleye doğru yükselmeye devam edeceğiz ve şelalenin altına kadar ulaşacağız. Yürüyüş sonrasında Mestia’ya geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Yürüyüş süresi 6 saat, mesafe yaklaşık 15 km.

5.Gün: Mestia - Koruldi Gölü

Bugün manzara günümüz. Bol bol manzara fotoğrafı çekip ruhumuzu doğanın içerisinde kaybedeceğiz. 1800 Metre irtifada bulunan Mestia Kasabası'ndan aracımız ile Büyük Hac'ın olduğu bölgeye çıkacağız. Yürüyüşümüzde önce nefis bir manzaradan, ardından Alpin Çayırları'ndan yükselerek 2300 metrelerde bulunan Koruldi Gölleri'ne ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yürüyüş süresi 14 km Ve 5 saat.

6.Gün: Mestia - Tsaldash

Sabah otelimizden ayrılıyoruz ve Mestia’dan başlayan yürüyüşümüz orman patikaları, yemyeşil çayırlar ve zaman zaman da küçük köylerden geçerek Tsaldashi Köyü'nde sona erecek. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Kolay olan parkurumuz yaklaşık 14 km ve yürüyüş süresi yaklaşık 6 saat.

7.Gün: Mestia - Ushguli - Hotsvili

Sabah otelimizden ayrılıyoruz ve arazi araçları ile Avrupa’nın en yüksek süreli yaşam merkezi Ushguli Köyü'ne ulaşıyoruz. Ushguli Mestia’ya 50 Km mesafede ama bu yolu ancak 2 saatte alabiliyoruz. Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne eklenmiş Ushguli Köyü'nün güzelliklerini beraber keşfedeceğiz. Neredeyse kurulduğundan bu yana hiç değişmeyen taş evler, Svan Kuleleri ile bu şehir hala orta çağda yaşamaya devam ediyor. Ushguli’den dönüşte Mestia’ya gelmeden önce telesiyejlerle ulaşacağımız Hotsvili Seyir Terası'ndan bölgenin muhteşem manzarasını izleyeceğiz. Shara Dağı eteklerinde bulunan eski kiliseyi gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Gün: Mestia - Batum - Trabzon

Bugün Trabzon’a dönüş günü. Sabah saatlerinde başlayan yolculuğumuz sonrasında tahmini saat 13.00 gibi Batum’a ulaşıyoruz. Batum şehir turumuzu yaptıktan sonra saat 16.00'da Trabzon’a hareket ediyoruz. Saat 20.00'da Trabzon’a ulaşmış oluyoruz.İstanbul'dan gelen misafirlerimizi turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakıyoruz. 
Genel Şartlar
 • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
 • Bu turumuzda buluşma ve ayrılma noktamız Trabzon havaalanıdır.
 • Tur programında rehber yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeblerle programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Bu programda çocuk indirimi yoktur.
 • Tur esnasında araçta yöreye özgü müzikler dinlenmektedir.
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre ; 16-19 Kişilik: Volkswagen Crafter - Mercedes Sprinter, 27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi - Isuzu Novo Lux ve bazı günlerde arazi şartlarına uygun Delikalar kullanılacaktır.
 • Rezervasyon iptal ve iade şartlarımızı incelemek için tıklayınız.
 • Vizesiz.
 • Sadece kimlik veya Pasaportunuzla Gürcistan'a giriş yapabilirsiniz.
 • Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan yeni nüfuz cüzdanı ( kartvizitgibi olan) ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur.Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Gürcü memurları zaman zaman 10 yıldan eski olan kimlikleri kabul etmemektedir.

İstanbul'dan gelecek misafirlerimiz içindir. Diğer illerimizden gelecek misafirlerimizin toplanma /ayrılma saatlertine dikkat ederek ulaşım planlamaları önerilmektedir.

2021 YILI ÖNERİLEN  UÇUŞ BİLGİLERİ AÇIKLANDIĞI ZAMAN BURADA YAYINLANACAKTIR.

Tavsiye Edilen Uçuş Bilgileri

18 Temmuz - 25 Temmuz  tarihleri için

Sabiha Gökçen havalimanından gitmek isteyenler için;

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  18.07.2020, Cumartesi
Havayolu Firması:
Anadolujet
Kalkış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Varış Havaalanı:Trabzon
Kalkış Saati:19:15
Varış Saati:21:00
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  25.07.2020, Cumartesi
Havayolu Firması:
Anadolujet
Kalkış Havaalanı:Trabzon
Varış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Kalkış Saati:21:30
Varış Saati:23:15


İstanbul havalimanından gitmek isteyenler için;

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  18.07.2020, Cumartesi
Havayolu Firması:
THY
Kalkış Havaalanı:istanbul
Varış Havaalanı:Trabzon
Kalkış Saati:19:55
Varış Saati:21:50
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  25.07.2020, Cumartesi
Havayolu Firması:
THY
Kalkış Havaalanı:Trabzon
Varış Havaalanı:İstanbul
Kalkış Saati:20:30
Varış Saati22:40


15 Ağustos-22 Ağustos tarihleri için

Sabiha Gökçen havalimanından gitmek isteyenler için;

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  15.08.2020, Cumartesi
Havayolu Firması:
Anadolujet
Kalkış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Varış Havaalanı:Trabzon
Kalkış Saati:19:15
Varış Saati:21:00
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  22.08.2020, Cumartesi
Havayolu Firması:
Anadolujet
Kalkış Havaalanı:Trabzon
Varış Havaalanı:Sabiha Gökçen
Kalkış Saati:21:30
Varış Saati:23:15


İstanbul havalimanından gitmek isteyenler için;

Gidiş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  15.08.2020, Cumartesi
Havayolu Firması:
THY
Kalkış Havaalanı:istanbul
Varış Havaalanı:Trabzon
Kalkış Saati:20:00
Varış Saati:21:55
Dönüş için tavsiye edilen uçuş bilgileri  22.08.2020, Cumartesi
Havayolu Firması:
THY
Kalkış Havaalanı:Trabzon
Varış Havaalanı:İstanbul
Kalkış Saati:20:25
Varış Saati22:25
K.B. : Gürcistan Mestia Svaneti Trekking Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
 • Önerilen malzemeler: Yürüyüş botu, baton, yağmurluk veya panço, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, polar kazak, yedek kıyafetler, yedek ayakkabı, kafa feneri, su matarası veya su şişesi, Sinek kovucu, küçük sırt çantası, kişisel ilaçlarınız, sac kurtma makinasi, fotoğraf makinesı ve pilleriniz, çeşitli atıştırmalık, kuru meyve, v.b

 • Konaklama: Butik otel konaklama (Mütevazi, küçük butik otellerde 2-3 kişilik odalarda konaklayacağız)
 • Kimler Katılabilir: Ülkemizin en güzel coğrafyasını görmek isteyerek tek başına gidemeyenler, yeşilde, bulutlar ve sislerde gezmek isteyenler, fotoğraf ve doğa tutkunları, zihnini tüm sıkıntı ve stresten arındırmak isteyenler, uzun yürümeyi, doğa sporlarını ve değişik aktiviteleri seven herkes katılabilir.
 • Bonus Kart
 • Maximum Kart
 • World Kart