TUR HAKKINDA

Yolcuğumuz Ege’nin bilinmeyen, gizli kalmış tarihsel ve doğal güzelliklerine tanık olacağımız, Bafa Gölü ve çevresindeki Karia Medeniyetine ait antik kentleri gezeceğimiz başka bir Ege’ye doğru başlıyor. Tur günü İstanbul’da belirlenen duraklardan Max. 8 kişilik grubumuz ile yola çıkacağız. Bilinmeyen Ege Köyleri turumuzda Doğa içerisinde izole olacağız ve hijyen kulları ile güvenle gezeceğiz. İyon kentleri, Karia medeniyetinin izleri, yeni keşfedilen antik kentler, Bafa gölü, antik kentler, harika plajlar, yerel lezzetler, doğal yaşam, zeytinin geçmişten günümüze hikayesi ile dolu dolu bir program bizi bekliyor. Bu turumuzda kişi sayısı Max. 8 kişidir. Bu güzel bölge Doğa, deniz, kültür ve tarihin içinde butik, size özel, hijyenik ve güvenli, izole turumuz ile seyyah gibi bir Bilinmeyen Ege Köyleri doğa turu bizi bekliyor.

1.Gün >> İstanbul >> Bafa Gölü >> Herakleia >> Kapıkırı Köyü

Sabah saat 06:00’da aracımız ile hareket ediyoruz. Öğleden sonra 14:00 civarı Bafa Gölü’ne ulaşıyoruz. Yemyeşil güzelliği ile bizi karşılayacak olan Bafa Gölünde konaklama yapacağımız butik otelimize yerleşiyoruz. Ardından Herakleia antik kenti gezisi yapacağız. Antik kent gezimizden sonra Bafa gölünde balık tutmak için kullanılan sandallarla gölde keyifli mi keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Bafa Gölünün üzerinde 5 ada bulunmakta. Bunlardan 4'ünü geziyoruz. Burada yüzme molası vereceğiz. Yorulan bedenlerimizi dinlendirme zamanı. Hem dönüş hem de günü batırmak için balıkçı sandalımıza biniyoruz. Kapıkırı köyüne dönüş yolunda Bafa Gölü’nde güneşin batışı öyle güzel oluyor ki doyamayacaksınız. Kızıllığın içinde süzülerek kıyıya varacaksınız. Akşam yemeğimizi butik otelimizde alacağız. Anne eli değmiş, ev yapımı egenin meşhur zeytin yağlı lezzetleri ve balık bizi beklemekte.

2.Gün >> Latmos >> Akbük Plajı >> Apollon Tapınağı >> Kapıkırı Köyü

Güneşin doğuşunun eşlik edeceği kısa bir yürüyüş için kahvaltı yapmadan çıkıyoruz. Aracımızla kısa yolculuğun ardından yüz yıllık zeytin ağaçlarının arasında yürüyüşümüze başlıyoruz. Rotamız Latmos Antik Kenti’nin kaya mezarları arasından geçiyor. 500 milyon yaşında farklı ve ilgi çekici kaya yapıları eşliğinde Latmos antik kentine ulaşıyoruz. Antik Kent’te Bizans döneminde yapılan Pantokrator freskini gezip butik otelimize dönüşe geçiyoruz. 2 saat sürecek olan yürüyüşümüzde parkur keyifli ve sağlıklı herkesin yürüyebileceğiz nitelikte. Butik otelimize varıyoruz bizi bekleyen kahvaltımızı yapıyoruz.

Kahvaltının ardından deniz keyfi için aracımızla kısa bir yolculuk yapacağız. Akbük plajında deniz keyfi yapıyoruz. Burada cafe var. Dileyenler öğle yemeğini burada yiyebilirler. Saat 15:40’a kadar denizin keyfini çıkartıyoruz. Ardından aracımız ile Tanrı Apollon'un çoban Brankhos'a bilicilik verdiği Apollon tapınağına gidiyoruz. Apollon tapınağını gezdikten sonra Butik otelimize dönüşe geçiyoruz. Akşam yemeğimiz yine anne eli değerek hazırlanmış, enginarlı dana güveç yanında zeytin yağlı sebzeler yenmek için bizi beklemekte.

3. Gün : Milas >> Hekatomnos Anıt Mezarı >>Çomakdağ Köyü >> Kapıkırı Köyü

Bu sabah kahvaltımızı erken saate yaparak yola çıkıyoruz. Karia Medeniyetine ait Labruanda kutsal alanına doğru yola çıkıyoruz. Burası en önemli antik kentler arasında yer almakta. Labruanda kutsal alanı gezip fotoğrafladıktan sonra Milas şehir merkezinde Hekatomnos Anıt Mezarını görmek için yola çıkıyoruz. Hekatomnos Anıt Mezarı geçen yıllarda keşfedilmiş bir antik kent. Karia’nın önemli eserleri arasında olup, Antik çağın 8. Harikası olarak geçmektedir. Hekatomnos Anıt Mezarının keşfi son yıllarda bu bölge ve Türkiye’de yapılan en önemli arkeolojik keşifler arasındadır. Bölge de bulunan Anıt mezar ve müzeyi geziyoruz. Buraya yakın olan, restarasyon yapılarak turizme açılan tarihi bir konağa öğle yemeğimizi yemek için geçiyoruz. Buranın Kızartma, Keşkek, Salata, Köfte , Kabak tatlısı en meşhur yemekleri arasında yer almakta. Yemeğimizin ardından aracımız ile hareket ederek Çomakdağ köyüne gidiyoruz. Burası Ege’nin çiçekbaşlı kadınlarıyla nam salmıştır. Köy taş evleri ile adından söz ettirmektedir. Tarihi taş evleri gezecek, renkli renkli giyinen çiçekbaşlı kadınlarla sohbet edecek, taştan yapılmış köy evinde ayran içip keyif yapacağız. Dileyenler renkli kıyafetlerini giyip ‘’çiçek başlı kadınlarının yaşamlarına bürünerek fotoğraf çektirebilir. Çomakdağ köyünün keyfini çıkartıyoruz. Aracımız ile Kapıkırı köyüne dönüyoruz. Akşam yemeği öncesi dileyenler ile göl kıyısına gidip günü batırıyoruz. Akşam yemeğimizin ardından dinlenme ve keyif zamanı.

4. Gün : Ören >> İasos Antik Kenti

Bu sabah kahvaltımızı erken saate yaparak aracımız ile Ören’e doğru yola çıkıyoruz. Burası sessiz ve dingin bir kıyı kasabası. Ören’in en meşhur yeri masmavi denizi. Bugünün ilk kısmında keyif günü yapıyoruz. Öğlene kadar deniz ve yüzme keyfi yaparak Ören plajı’nın tadını çıkartıyoruz.Ardından aracımız ile İasos antik kentine gitmek için yola çıkıyoruz. Karia medeniyetinin en önemli kentlerinden biri olan İasos antik kenti, liman kenti olma özelliği ile ünlüdür. İasos’u keyifle geziyoruz. Butik otelimize dönüşte Euromos antik kentini gezeceğiz.

Akşam yemeğimizi butik otelimizde alacağız. 

5. Gün: Priene Antik Kenti >> Dilek Yarım Adası >> İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından butik otelimizden ayrılarak, aracımızla yola çıkıyoruz. Priene antik kentini gezmeye gideceğiz. Büyük İskender, Perslerin Kralı bizi hikayeleri ile karşılayacak. Ardından aracımız ile Dilek yarımadasına doğru yola çıkıyoruz. Burası milli park özelliği taşımakta. Güzel mi güzel kıyılara ve koylara ev sahipliği yapan milli parkta bol bol yüzerek denizin keyfi yapıyoruz. Ardından bu güzel bölgeye veda ederek İstanbul’a doğru geri dönüşe geçiyoruz.
Genel Şartlar
  • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
  • Tur esnasında 8 kişiye özel 16 kişilik minibüsler kullanılmaktadır.
  • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Çocuk İndirimi bu turlarımızda uygulanmamaktadır.
  • Programdaki bazı günlerde öğlen yemekleri kumanya şeklinde alınacaktır.
  • Extra tur yoktur.
K.B. : Bilinmeyen Ege Köyleri Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi
  • Bonus Kart
  • Maximum Kart
  • World Kart