loading

COVID-19 (Koronavirüsü) ile ilgili bilgilendirme için tıklayınız.

1 Mayıs Küba Turu

TUR HAKKINDA
1 Mayıs Küba turu, bağıra bağıra şarkılar söyleyenlerin özgürlükler ülkesi. Dans gösterileri, özgürlüğün izinde müze gezileri, eşsiz güzellikte maviliğe sahip okyanusta yüzme keyfi, farklı mı farklı bir ada kültürü ile dolu bir Küba turu hazırladık sizler için. Ucu bucağı görünmeyen vadilerin film platolarını andıran güzelliği, at üzerinde tarladan dönenlerin güneşte parlayan yanmış tenlerindeki derin çizgiler, Pamuk pamuk olmuş bulutların vadileri kaplayışındaki gizem. Küba bir gizeme yolcuktur. Geçmişten günümüze bir varoluş hikayesi… Çok değil azın değerli olduğu bu çekici ülke de tropikal meyvelerle dolu. Sabaha kadar süren özgürlük kutlamaları ve bir varoluşun hikayesi. Masal diyarlarından çıkıp gelen gülen yüzlü insanların, dansın ritminden aldıkları enerjileri ile kıpır kıpır bir 1 Mayıs Küba turu sizi bekliyor.


1.Gün: İstanbul - Havana
Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul'dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak İstanbul Havaalanına gidiyoruz. İstanbul Havalimanı'nda Saat 22:00'da Düş Patikası kontuar önünde buluşup; saat 00:25'de Aeroflot hava yolları ile Moskova aktarmalı olarak Küba’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.


2.Gün: İstanbul - Havana
Yerel saatle 12:40'da Havana’ya ulaşıyoruz. Konaklayacağımız evlere yerleştikten sonra Biraz dinlenip Havana sokaklarına çıkacağız. Kısa bir şehir tanıtım turunun ardından güzel bir mekanda akşam yemeğimizi alıp dinlenmeye çekiliyoruz. Konaklama Havana.


3.Gün: Havana
Bugünü havana’ya ayırdık. Kentin tarihi dokusu oldukça etkileyici. Katedral meydanı, armas meydanı, Castillo De La Real Fuerza kalesi’ni göreceğiz. Şehrin sokaklarında gezinirken günlük hayata tanık olacağız. Ernesto Che Guevara’nin müze olan evini ziyaret edeceğiz. Devrim müzesi'ni ziyaret ettikten sonra Malecon’ a gideceğiz. Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu barlar sokağında dolaşacağız ve serbest zamanda havana akşamının tadını çıkaracağız. Konaklama Havana.


4.Gün: Havana - Cienfuegos - Trinidad
Kahvaltının ardından serbest zamana geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile extra ( 200 euro ) düzenlenecek olan 2 gece 3 günlük Trinidad – Cienfuegos – Santa Clara turumuzu yapıyoruz. Havana’dan ayrılıp Amerikalılar’ın Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkartma yaptığı Praya Giron, nam-i diğer Domuzlar Körfezi üzerinden. Cienfuegos’a doğru yola devam edeceğiz. Kent mimarisinin yanı sıra coğrafi anlamda da çok güzel bir yer olan Cienfuegos sokaklarında dolaşacağiz, tarihi tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos’tan ayrıldıktan sonra iki saat kadar sürecek yolculukla Trinidad’a varacağız. Tropik sahili ve eğlence mekanlarının yanı sıra kirlenmemiş bir doğaya sahip şehri gezeceğiz.


5.Gün: Trinidad - Ancon
Bugün Trinidad sokaklarını dolaşmaya devam edeceğiz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. Iznaga Kulesi’ni gördükten sonra Trinidad’a döneceğiz. Bir çok ünlünün uğrak yeri olan meşhur tropik Ancon Plaji ve Karayip esintisi bizleri bekliyor. İsteyen arkadaşlar şehirde kalarak kendi deneyimlerini yaşayacak. Trinidad akşamında geç saatlere kadar merdivenler ve sokaklardaki hayata katılacağız.


6.Gün: Trinidad - Santa Clara - Havana
Sabah rotamızı Santa Clara’ya çevireceğiz. Bir buçuk saat kadar sürecek yolculuğun ardından devrimin en önemli tanığı olan şehre ulaşacağız. Santa Clara’da Ernesto Che Guevara’nın mozolesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Che’nin kumandasındaki gerilla birliğinin raydan çıkararak ele geçirdiği treni ve Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zaferin yolunu açan bu önemli olayın izlerini göreceğiz. Daha sonra Havana’ya doğru hareket edeceğiz. Yolculuğumuz üç saat kadar sürecek. Gece Havana’da serbest zamanımız olacak.


7.Gün: Havana - Vinales
Kahvaltının ardından serbest zamana geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile extra ( 100 euro ) düzenlenecek olan 1 gece 2 günlük Vinales turumuzu yapıyoruz. Sabah Havana’dan ayrılacağız. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculukla Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü vadi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış. Kaliteli tütünlerin üretildiği vadideki atölyelerde puro üretiminin inceliklerini göreceğiz. İsteyen arkadaşlarımızla at binerek çevreyi gezeceğiz. At binmek istemeyenler doğada keyifli bir yürüyüş yapacak. Evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmi Mural De La Prehistoria’yı göreceğiz.


8.Gün: Vinales - Las Terrazas - Artemisa - Havana
Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. 1 saat yolculuktan sonra ilk durağımız, Devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve eko-turizmin Küba’daki başkenti cennet mekan Las Terrazas. Dağların ortasında bir göl ve gölün etrafında bir küçük kasaba Las Terrazas. isteyenler burada yüzme keyfi yapabilir isteyenler de tropik ormanda küçük bir yürüyüşte yapabilir. Las Terrezas’tan sonra Havana’ya doğru yola devam ediyoruz ve yol üzerinde Artemisa ve Pinar Del Rio’ya uğruyoruz.


9.Gün: Havana
1 Mayıs törenlerine katıldıktan sonra Eski Havana’yı gezeceğiz. UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan mimari dokuyu göreceğiz ve sokaklardaki hareketliliğe, Günlük hayatın akışına tanık olacağız. Konaklama Havana.


10.Gün: Havana
Kahvaltının ardından Küba’daki son günümüzü değerlendiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Havana sokaklarında foto safari yapıp birbirinden eğlenceli mekanlarda zaman geçirebilir. Dileyen misafirlerimiz ise rehberimizle birlikte hediyelik eşya alışverişine katılabilir. Küba’daki bu son günümüzü bolca eğlenip dans edeceğimiz bir geceyle sonlandırıyoruz.


11.Gün: Havana - İstanbul
Kahvaltımızın ardından son kez Havana sokaklarında dolaştıktan sonra saat 11:00 da Havaalanına hareket ediyoruz. Aeroflot hava yollarının saat 14:25 uçuşu ile Moskova aktarmalı olarak İstanbul’a hareket ediyoruz.Turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.


12.Gün: İstanbul
Moskova aktarmalı uçuşumuzun ardından saat 17:50'de İstanbul Havalimanı'na inmiş oluyoruz. İstanbul'dan katılan misafirlerimizi turumuzun sonunda havaalanından alarak transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

1 Mayıs Küba Turu

Son 10 Kişi
EUR 1.490,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul - Havana Uçak Bileti
Havana - İstanbul Uçak Bilet
İstanbul Ev Havaalanı Transferi
10 Gece Konaklama
9 Sabah Kahvaltısı
Türkçe Rehberlik
Kahvaltılar
Özel Aracımızla Şehirlerarası Transfer
Seyahat ve Kaza Sigortası
Hijyen Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Küba Vizesi 50 Euro
Yurtdışı Çıkış Harcı
Öğlen ve Akşam Yemekleri
Programda Bulunan Müzelerin Giriş Ücretleri
Extra Turlar

Hareket Saatleri

  • 22.00 İstanbul Havalimanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi