TUR HAKKINDA

Küba'yı doyasıya yaşayalım diye uzun ve dopdolu bir program düzenledik. Doğanın, müziğin, mimarinin, dansın, denizin, uçsuz bucaksız vadilere çökmüş yağmur bulutlarının, top koşturan çocukların, tarladan dönen yorgun süvarilerin, sallanan iskemlesinden vazgeçmeyenlerin ülkesi, insanca yaşamanın adası Küba. Kristof Kolomb buraya geldiği zaman yerli halkları katletmeden önce seyir defterine şöyle yazmıştı: “Burası insan gözünün görebileceği en güzel kara parçası.” Küba bir merak… Hem dünü, hem bu günü ve asıl geleceği merak edilen bir ülke. Sorularına cevap aramak için gidenlerin sorularını çoğaltarak döndükleri yer.

1.Gün: İstanbul - Havana

Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile sizleri evlerinizden alarak İstanbul Havaalanına gidiyoruz.İstanbul Havalimanı'nda Saat 22:00'da Düş Patikası kontuar önünde buluşup; saat 00:25'de Aeroflot hava yolları ile Moskova aktarmalı olarak Küba’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

2.Gün: İstanbul - Havana

Yerel saatle 12:40'da Havana’ya ulaşıyoruz. Konaklayacağımız evlere yerleştikten sonra Biraz dinlenip Havana sokaklarına çıkacağız. Kısa bir şehir tanıtım turunun ardından güzel bir mekanda akşam yemeğimizi alıp dinlenmeye çekiliyoruz. Konaklama Havana.

3.Gün: Havana

Bugünü havana’ya ayırdık. Kentin tarihi dokusu oldukça etkileyici. Katedral meydanı, armas meydanı, Castillo De La Real Fuerza kalesi’ni göreceğiz. Şehrin sokaklarında gezinirken günlük hayata tanık olacağız. Ernesto Che Guevara’nin müze olan evini ziyaret edeceğiz. Devrim müzesi'ni ziyaret ettikten sonra Malecon’ a gideceğiz. Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu barlar sokağında dolaşacağız ve serbest zamanda havana akşamının tadını çıkaracağız. Konaklama Havana.

4.Gün: Havana - Cienfuegos - Trinidad

Kahvaltının ardından serbest zamana geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile extra ( 200 euro ) düzenlenecek olan 2 gece 3 günlük Trinidad – Cienfuegos – Santa Clara turumuzu yapıyoruz. Havana’dan ayrılıp Amerikalılar’ın Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkartma yaptığı Praya Giron, nam-i diğer Domuzlar Körfezi üzerinden. Cienfuegos’a doğru yola devam edeceğiz. Kent mimarisinin yanı sıra coğrafi anlamda da çok güzel bir yer olan Cienfuegos sokaklarında dolaşacağiz, tarihi tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos’tan ayrıldıktan sonra iki saat kadar sürecek yolculukla Trinidad’a varacağız. Tropik sahili ve eğlence mekanlarının yanı sıra kirlenmemiş bir doğaya sahip şehri gezeceğiz.

5.Gün: Trinidad - Ancon

Bugün Trinidad sokaklarını dolaşmaya devam edeceğiz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. Iznaga Kulesi’ni gördükten sonra Trinidad’a döneceğiz. Bir çok ünlünün uğrak yeri olan meşhur tropik Ancon Plaji ve Karayip esintisi bizleri bekliyor. İsteyen arkadaşlar şehirde kalarak kendi deneyimlerini yaşayacak. Trinidad akşamında geç saatlere kadar merdivenler ve sokaklardaki hayata katılacağız.

6.Gün: Trinidad - Santa Clara - Havana

Sabah rotamızı Santa Clara’ya çevireceğiz. Bir buçuk saat kadar sürecek yolculuğun ardından devrimin en önemli tanığı olan şehre ulaşacağız. Santa Clara’da Ernesto Che Guevara’nın mozolesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Che’nin kumandasındaki gerilla birliğinin raydan çıkararak ele geçirdiği treni ve Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zaferin yolunu açan bu önemli olayın izlerini göreceğiz. Daha sonra Havana’ya doğru hareket edeceğiz. Yolculuğumuz üç saat kadar sürecek. Gece Havana’da serbest zamanımız olacak.

7.Gün: Havana - Vinales

Kahvaltının ardından serbest zamana geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile extra ( 100 euro ) düzenlenecek olan 1 gece 2 günlük Vinales turumuzu yapıyoruz. Sabah Havana’dan ayrılacağız. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculukla Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü vadi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış. Kaliteli tütünlerin üretildiği vadideki atölyelerde puro üretiminin inceliklerini göreceğiz. İsteyen arkadaşlarımızla at binerek çevreyi gezeceğiz. At binmek istemeyenler doğada keyifli bir yürüyüş yapacak. Evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmi Mural De La Prehistoria’yı göreceğiz.

8.Gün: Vinales - Las Terrazas - Artemisa - Havana

Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. 1 saat yolculuktan sonra ilk durağımız, Devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve eko-turizmin Küba’daki başkenti cennet mekan Las Terrazas. Dağların ortasında bir göl ve gölün etrafında bir küçük kasaba Las Terrazas. isteyenler burada yüzme keyfi yapabilir isteyenler de tropik ormanda küçük bir yürüyüşte yapabilir. Las Terrezas’tan sonra Havana’ya doğru yola devam ediyoruz ve yol üzerinde Artemisa ve Pinar Del Rio’ya uğruyoruz.

9.Gün: Havana

1 Mayıs törenlerine katıldıktan sonra Eski Havana’yı gezeceğiz. UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan mimari dokuyu göreceğiz ve sokaklardaki hareketliliğe, Günlük hayatın akışına tanık olacağız. Konaklama Havana.

10.Gün: Havana

Kahvaltının ardından Küba’daki son günümüzü değerlendiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Havana sokaklarında foto safari yapıp birbirinden eğlenceli mekanlarda zaman geçirebilir. Dileyen misafirlerimiz ise rehberimizle birlikte hediyelik eşya alışverişine katılabilir. Küba’daki bu son günümüzü bolca eğlenip dans edeceğimiz bir geceyle sonlandırıyoruz.

11.Gün: Havana - İstanbul

Kahvaltımızın ardından son kez Havana sokaklarında dolaştıktan sonra saat 11:00 da Havaalanına hareket ediyoruz. Aeroflot hava yollarının saat 14:25 uçuşu ile Moskova aktarmalı olarak İstanbul’a hareket ediyoruz.Turumuzun sonunda tekrar transfer araçlarımız ile evlerinize bırakılıyorsunuz.

12.Gün: İstanbul

Moskova aktarmalı uçuşumuzun ardından saat 17:50'de İstanbul Havalimanı'na inmiş oluyoruz.
Genel Şartlar
  • Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz.
  • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.
  • Küba turumuzda konaklamalarımız butik otellerde yapılmaktadır.
Bayram dönemleri ve diğer özel dönemlerdeki seyahatlerinizi planladığınız tarihte gerçekleştirmek için vize başvurularınızı seyahat tarihinden minimum 60 gün önce yapmanız gerekmektedir. Küba turuna katılacak misafirlerimiz için Küba vize ücreti 50 € 'dur. Vize işlemleri acentamız tarafından 1 hafta içerisinde tamamlanıyor. Bunun için pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının okunaklı bir fotoğrafı gerekiyor. Yeşil pasaportlulara vize uygulaması bulunmuyor.


K.B. : 1 Mayıs Küba Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi

Küba'ya giderken sizden bir iyilik istiyoruz. Yanınızda en azından bir adet defter ve bir adet kalem bulundurur musunuz? Çünkü çocuklar defter bittiğinde silerek yeniden yazıyorlar. Küba'da kağıt sıkıntısı hat safhada bu yüzden çok önemli ve değerli.

Para Birimi : Küba'nın CUC ve Peso olarak iki para birimi mevcuttur. 1 CUC 1 Euro'ya eşittir. Turistler için genellikle CUC para birimi kullanılırken; Peso devletin işlettiği yerlerde geçerlidir ve halk kendi arasında kullanır. Fiyatları devlet belirliyor. Ulaşım Ulaşımda genel olarak en yenisi 1959 model olmak üzere 60 bin tane Amerikan arabası var. Tamirci yok, babadan oğula öğreniliyor.

Yeme & İçme : Küba’da yemek için alternatifleriniz mevcut. Devletin işlettiği Paladar’lardan tutun, otellerin restoranlarına ve özel işletmelere kadar bir çok yerde yemek yeme imkanınız mevcut. Eğer ki domuz eti tüketiyorsanız yerel restoranları deneyip yerel yemeklerin tadına da bakabilirsiniz.

Tabağınızda seçtiğiniz ana yemeğe göre genelde yemeğin yanında siyah fasülye, pilav, muz kızartması, salata veya tatlı patates gibi garnitürler de oluyor. Mutlaka yanınızda su ve ıslak mendil olsun. Konaklama Küba yolculuğumuzda konaklamalarımız Casa Particular adı verilen evlerde olacak. Casa'ları tercih etmemizin nedeni Düş Patikası olarak sürdürülebilir turizmden yana olmamızdır. Kitle turizmi yerine yerel halkın doğrudan gelir elde ettiği konutları tercih ediyoruz. Bu evlerde Kübalılarla doğrudan ilişki kurulabiliyor, yerel yaşama tanık oluyor ve kültürü içerden yaşama fırsatı buluyoruz

  • Bonus Kart
  • Maximum Kart
  • World Kart