loading

1 Mayıs Küba Turu

TUR HAKKINDA
1 Mayıs Küba turu, bağıra bağıra şarkılar söyleyenlerin özgürlükler ülkesi. Dans gösterileri, özgürlüğün izinde müze gezileri, eşsiz güzellikte maviliğe sahip okyanusta yüzme keyfi, farklı mı farklı bir ada kültürü ile dolu bir Küba turu hazırladık sizler için. Ucu bucağı görünmeyen vadilerin film platolarını andıran güzelliği, at üzerinde tarladan dönenlerin güneşte parlayan yanmış tenlerindeki derin çizgiler, Pamuk pamuk olmuş bulutların vadileri kaplayışındaki gizem. Küba bir gizeme yolcuktur. Geçmişten günümüze bir varoluş hikayesi… Çok değil azın değerli olduğu bu çekici ülke de tropikal meyvelerle dolu. Sabaha kadar süren özgürlük kutlamaları ve bir varoluşun hikayesi. Masal diyarlarından çıkıp gelen gülen yüzlü insanların, dansın ritminden aldıkları enerjileri ile kıpır kıpır bir 1 Mayıs Küba turu sizi bekliyor.

 

1.Gün: İstanbul – Havana
Belirtilen saatlerde transfer araçlarımız ile İstanbul'dan gelen misafirlerimizi evlerinden alarak İstanbul Havaalanına gidiyoruz. İstanbul Hava Limanı'nda Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşuyoruz. Misafirlerimiz ile 30 Nisan 2021 Cumartesi saat 02.35 ‘de Türk Hava Yolları'nın direkt uçuşu olan TK183 no lu seferi ile Havana’ya uçuyoruz. Aynı gün sabah 08.10 da Havana’ya varıyoruz. Bizi alanda karşılayacak aracımız ve rehberimizle birlikte konaklayacağımız butik otele yerleşeceğiz. 2 saat dinlenme molasından sonra şehir içinde geniş bir Havana turu bizi bekliyor.
Devrim Müzesi’ni gezerken, Küba devrim tarihini dinliyoruz. Devrim müzesi'ni ziyaret ettikten sonra Malecon’ a gideceğiz. Puerto Caddesi’nde bulunan Atatürk Büstünü geziyor ve fotoğraf çekiliyoruz. Sırada Malekon yakınlarında bulunan Plaza de San Francisco (Plaza Palomas) meydanı bizi bekliyor. Büyük bir kilise bulunan meydanı geziyoruz. Renkli sokaklar bizi eski Havana’ya getiriyor. Küba’nın en eski meydanlarından biri olan Plaza Vieja’yı geziyoruz. Dünyaca ünlü Estorial Cafe’de kahve molası veriyoruz. Akşam yemeğimizi La Vitrola’da alacağız. Keyifle alacağımız yemeğimizin ardından Butik otelimize giderek dinleniyoruz.


2.Gün: Havana
Bugünü Havana’ya ayırdık. Sabah kahvaltımızın ardından 1 Mayıs törenlerine katılıyoruz. Ardından kentin tarihi dokusu oldukça etkileyici. Üstü açık rengarenk Amerikan arabalarıyla Fuster Küba’nın nadide sanatçısı; rengarenk sanat eserlerinin yer aldığı sokağı ve Fuster’in evine gidiyoruz. Ardından Lennon Parkı bizi bekliyor. Dünyaca ünlü The Beatles grubunun solisti John Lennon heykeli’ni geziyoruz. Katedral meydanı, Armas meydanı, Castillo De La Real Fuerza Kalesi’ni göreceğiz. Şehrin sokaklarında gezinirken günlük hayata tanık olacağız. Ernesto Che Guevara’nın müze olan evini ziyaret edeceğiz.. Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu barlar sokağında dolaşacağız. Nacional otelde kokteyl molası ve Yeni Havana’dan eski Havana’ya Küba’lıların yaşadığı evleri gezerek görüyoruz. Akşam saatlerinde bulvar kafelerinden ve barlardan yükselen müzik eşliğinde geç vakte kadar canlılığını sürdüren Havana gecelerine biz de katılacağız.


3.Gün: Havana - Praya Giron - Caleton
Kahvaltının ardından Havana’dan ayrılıp Amerikalıların Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkartma yaptığı Praya Giron, nam-ı diğer domuzlar körfezine doğru yola çıkacağız. Yolumuz üzerinde bulunan Renkli Balıklı Gölet’te ve İsteyenlerle Plajda yüzme keyfi yapacağız. Ardından Bizleri Playa Giron -Domuzlar Körfezinin yaşandığı döneme götürecek müzeyi geziyoruz. Ardından Caleton Köyü’ne giderek konaklayacağımız butik otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi köyün balikçısın da alıyoruz. Balık keyfinden sonra dinleniyoruz.


4.Gün: Caleton - Cienfuegos – Trinidad
Kahvaltımızın ardından aracımız ile Cienfuegos şehrine hareket ediyoruz. Cienfuegos turumuzda Kent mimarisinin yanı sıra coğrafi anlamda da çok güzel bir yer olan Cienfuegos sokaklarında Cienfuegos sehir turu yapıyoruz. Atli arabalarla Cienfuegos Müzesi ve Antik tiyatro gezintisi ünlü Jose Marti Meydanni nda kahve molasi ve Cienfuegos sokaklarinda geziyoruz. Butik otelimize yarleşiyor ve aksam Cienfuegos’un dünyaca ünlü Benny More Caberası’nda eğlence keyfini yaşıyoruz.


5.Gün: Cienfuegos – Trinidad
Kahvaltımızın ardından Cienfuegos’tan ayrılıyor uz. İki saat kadar sürecek yolculukla Trinidad’a varacağız. Trinidad ta butik otelimize yerleştikten sonra Tropik sahili ve eğlence mekanlarının yanı sıra kirlenmemiş bir doğaya sahip şehri gezeceğiz. Trinidad sehir turumuzda; Romantik müze Museo Contra Bandistas ziyaret ediyoruz. Ünlü Cancanhara Kokteyli’nde müzik dinlentisi bizi bekliyor. Trinidad’ın sokakları ilginizi çekecek nitelikte. Varoşların yaşadığı mahalledeki yapılaşma fotoğraflamaya değer. Antik kolonial mimarinin oldugu kisa bir Fotograf gezintisi yapıyoruz. Aksama müzik, dans ve eğlence bizi bekliyor. Casa d la Musica’da dans Rumba, cha cha, Salsa dans gösterilerini izliyoruz.


6.Gün: Trinidad – Ancon
Bu gün Trinidad turumuzda Trinidad sokaklarını dolaşmaya devam edeceğiz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. İznaga Kulesi’ni gördükten sonra Trinidad’a döneceğiz. Birçok ünlünün uğrak yeri olan meşhur tropik Ancon plajı ve Karayip esintisi bizleri bekliyor. İsteyen arkadaşlar şehirde kalarak kendi deneyimlerini yaşayacak. Trinidad akşamında geç saatlere kadar merdivenler ve sokaklardaki hayata katılacağız.


7.Gün: Trinidad - Santa Clara – Havana
Sabah rotamızı Santa Clara’ya çevireceğiz. Rotamız üstünde Manicarugua ilcesinde kisa bir kasaba gezintisi yapıyoruz. Santa Clara turumuz için; bir buçuk saat kadar sürecek yolculuğun ardından devrimin en önemli tanığı olan şehre ulaşacağız. Santa Clara’da Ernesto Che Guevara’nın mozolesinin yer aldığı Müzeyi ziyaret edeceğiz. Che ve yoldaşlarının anısına dikilen anıt mezar ziyaretini yapıyoruz. Daha sonra Che’nin kumandasındaki gerilla birliğinin raydan çıkararak ele geçirdiği treni göreceğiz. Günümüz de sergi olarak kullanılan Tren Bilindado ziyaretini ve Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zaferin yolunu açan bu önemli olayın izlerini göreceğiz. Bebek Che heykeli gezisini yapıyoruz.Daha sonra Havana’ya doğru hareket edeceğiz. Yolculuğumuz üç saat kadar sürecek. Gece Havana’da serbest zaman veriyoruz.


8.Gün: Havana – Vinales
Kahvaltının ardından Havana’dan ayrılacağız. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculukla Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Vinales’e varınca butik otelimize yerleşiyoruz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü vadi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış. Mural Prehistoria (dünyanin en büyük duvar resmi evrim teorisinin anlatildigi resmi) olarak anılan vadiyi geziyoruz. Yerli Mağarası olarak geçen Cueva el indio’da bot ile kisa bir gezinti yapıyoruz. Dünyaca ünlü El Paraiso Çiftligi’nde ögle yemegi keyfi bizi bekliyor. Aksama Vinales köylü halki ve ciftcilerin eğlendiği Casa d k Musica (muzik evinde) eglence vakti.


9.Gün: Vinales
Kahvaltımızın ardından kaliteli tütünlerin üretildiği vadideki atölyelerde puro üretiminin inceliklerini göreceğiz. Puro üretimi, yapraktan sarıma döngüye şahit olacağız. Bu vadi at turları ile ünlüdür. İsteyen arkadaşlarımızla at binerek çevreyi gezeceğiz. At binmek istemeyenler doğada keyifli bir yürüyüş yapacak. Evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmi Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz. Akşam gece eğlencesi yerel bir eğlence mekanında olacak. Lokal bietet müziklerini dinleyeceğimiz müzikhol eğlencesi bizi bekliyor.


10.Gün: Vinales - Las Terrazas - Artemisa – Havana
Kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. Rotamız üzerinde Saroa Şelalesini gezeceğiz. 1 saat yolculuktan sonra ilk durağımız, devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve eko-turizmin Küba’daki başkenti ve doğal sit alanı ilan edilen cennet mekan Las Terrazas. Dağların ortasında bir göl ve gölün etrafında bir küçük kasaba Las Terrazas. İsteyenler burada yüzme keyfi yapabilir isteyenler de tropik ormanda küçük bir yürüyüşle yapabilir. San Juan nehrinde yüzme ve yemek molamzın ardından Las Terrezas’tan ayrılıyor ve Havana’ya doğru yola devam ediyoruz. Artemisa ve Pinar Del Rio’ya uğruyoruz. Havana’da bulunan butik otelimize yerleşiyoruz. Aksam Havana’da Dünyaca ünlü Cabaret Parisien Show Programına katılıyoruz.


11.Gün: Havana – İstanbul
Kahvaltının ardından Küba turumuzu tamamlıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları'nın TK183 nolu uçuş ile saat 09.35 uçuşu ile dönüşe geçiyoruz.


12.Gün: İstanbul
Sabah saat 08.35 da İstanbul Havalimanı'na varıyoruz. Turumuzun sonunda İstanbul'dan gelen misafirlerimizi transfer araçlarımız ile evlerine bırakıyoruz.

 

 

1 Mayıs Küba Turu

Son 10 Kişi
EUR 2.300,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

THY İstanbul - Havana - İstanbul Uçak Bileti
İstanbul Ev Havaalanı Transferi
10 Gece Konaklama
10 Kahvaltı
10 Akşam Yemeği
Türkçe Rehberlik
Programda Belirtilen Turlar
Özel Aracımızla Şehirlerarası Ulaşım
Seyahat ve Kaza Sigortası
Hijyen Paketi
Türkçe Rehberlik

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Küba Vizesi 50 Euro
Yurtdışı Çıkış Harcı
Öğlen ve Akşam Yemekleri
Programda Bulunan Müzelerin Giriş Ücretleri
At Safari
Tekne Turu

Hareket Saatleri

  • 22.00 İstanbul Havalimanı
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi